Planując wczasy w Stroniu Śląskim warto zapoznać się wydarzeniami rozrywkowymi, jakie gmina przygotowała dla spragnionych aktywnego wypoczynku turystów. W programie wakacyjnym co roku znajdują się imprezy sportowe i kulturalne, które dzięki miłej atmosferze i doskonałej organizacji przyciągają gości z całej okolicy. Wydarzeniom towarzyszy często dobra muzyka, wyśmienity poczęstunek i wielkie emocje. Miasto oferuje szeroki wybór noclegów w dobrych cenach (), dlatego odwiedziny w Stroniu Śląskim to sprawdzony przepis na udane połączenie aktywnego wypoczynku i niczym niezakłóconego relaksu.

Jedna z najważniejszych imprez otwierających sezon urlopowy odbywa się nad zalewem w sąsiadującej Starej Morawie. Jej najważniejszym punktem jest „Konkurs Pływania Na Byle Czym”. Ideą tej konkurencji jest zaprezentowanie publiczności i jury własnoręcznie wykonanego sprzętu pływającego. Uczestnicy wykazują się zwykle niebywałą pomysłowością, konstruując sprzęty oryginalne, kolorowe i zabawne. Tradycją miejscowości Kletno jest organizacja Mistrzostw Polski w Poszukiwaniu Minerałów. Celem tych zawodów jest przede wszystkim dobra zabawa, a udział w imprezie biorą dorośli oraz dzieci. Startują oni w oddzielnych kategoriach, choć zasady zabawy są bardzo podobne. Należy odnaleźć minerał odznaczający się pięknym wyglądem i rozmiarem. Uczestnicy losują obszary, które mają eksplorować, by następnie przedstawić komisji efekty swojej pracy. Na biorących udział w poszukiwaniach czeka pyszny poczęstunek zapewniony przez mieszkańców. Dla każdego przygotowano upominki, a zwycięzcy mogą liczyć na wyjątkowe nagrody.

Wczasowicze kochający wysiłek fizyczny i spędzanie czasu na wolnym powietrzu mogą skorzystać z propozycji Stowarzyszenia „Masyw Śnieżnika” i wyruszyć na Stroński Rajd Turystyczny. Jest to inicjatywa służąca integracji pasjonatów górskich wypraw i świetna okazja do poznania piękna Sudetów (pl.wikipedia.org/wiki/Sudety). Udział w cyklu wypadów rowerowych i pieszych z przewodnikiem sprawi, że czas urlopu będziemy wspominać z satysfakcją i nieraz zatęsknimy za malowniczymi krajobrazami okolic Stronia Śląskiego. Opisane wydarzenia to tylko przykładowe atrakcje regionu. W sezonie letnim odbywają się również inne, nie mniej interesujące imprezy, a udział w nich może być ciekawym urozmaiceniem wakacyjnego pobytu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>