Jastarnia położona jest w województwie pomorskim. To idealne miejsce na wakacje, które można potraktować także jako bazę wypadową do najpiękniejszych miast położonych nad morzem, takich jak Gdańsk czy Gdynia. Znajduje się tutaj wiele ciekawych miejsc, w których można spędzić czas. Jednym z wielu jest port morski, gdzie zobaczyć można flotę rybacką, a także żeglugę turystyczną. Mogą wpływać tutaj statki, które nie przekraczają 60 metrów, o zanurzeniu do 3, 8 metrów. Znajduje się tutaj także bramownica samojezdna oraz żuraw stacjonarny. Konstrukcja została wykonana z żelbetonu.

Kolejnym ciekawym miejscem w Jastarni jest Kasztanowiec Biały, o obwodzie 321 centymetrów i wysokości 18 metrów. Posadzony został w 1897 roku przez Walentego Strucka. W 1982 roku drzewo zostało zarejestrowane jako pomnik przyrody. Obok niego znajduje się skwer z ławkami, gdzie można spokojnie usiąść i odpocząć w cieniu drzewa. Następnym miejscem, które warto zobaczyć jest latarnia morska w Jastarni. Niestety nie jest udostępniona do zwiedzania. Mierzy około 17 metrów wysokości, dodatkowo jest jedną z dwóch w Polsce całkowicie metalowych. Jednak jest najniższa na wybrzeżu. Dla aktywnych, w miejscowości zostały przygotowane różne ścieżki dydaktyczne, które można pokonać pieszo, jak i rowerem. Można również odbyć skok spadochronem nad przepięknym Helem.

Noclegi Jastarni są miejscem, gdzie zawsze można się zatrzymać i odpocząć od miejskiego hałasu. Najczęściej wybierane przez turystów są hotele i pensjonaty, w niektórych z nich można skorzystać z masaży i zabiegów, centrum SPA, restauracji i barów.

Bez kategorii
  1. Jastarnia to jedno z przyjemniejszych miejsc na urlop, no i wspaniałą atrakcją jest możliwość skoku ze spadochronem i lotu nad Helem :)

  2. Alicja z Sandomierza

    Ja byłam w Jastarni i znalazłam całkiem niedrogi nocleg w pensjonacie, oczywiście nie w samym centrum czy blisko morza, ale miejsce było całkiem fajne

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>