Tak zwane Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot stanowią jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce. Turyści przyjeżdżają w te okolice właściwie o każdej porze roku. Szczególnie latem można spotkać tutaj prawdziwe tłumy. Z pewnością główną przyczyną jest fakt, że każde z tych miast może pochwalić się naprawdę szerokim wachlarzem atrakcji turystycznych, czekających na turystów. Zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni i Sopocie możemy odpocząć na pięknych plażach i skorzystać z kąpieli w Morzu Bałtyckim. Na każdej w tej okolicy organizowanych jest mnóstwo wydarzeń o przeróżnym charakterze. Można natknąć się tu na piękne rzeźby piaskowe czy na zawody w piłce plażowej. Na plażach możemy także odpocząć w bardziej aktywny sposób.

Z kolei dla osób, które od leniwego wypoczynku na plaży wolą aktywne zwiedzanie zabytków architektonicznych czy miejsc ważnych z historycznego punktu widzenia, w każdym z tych miejsc również znajdzie się coś ciekawego. Na pewno warto zajrzeć na Stare Miasto, które jest jedynym w swoim rodzaju skupiskiem wielu architektonicznych zabytków. Warto przejść się ulicą Długą i innymi uliczkami, które wytwarzają specyficzną atmosferę w tym miejscu. Na pewno godny uwagi jest także bardzo charakterystyczny Żuraw, jak i Bazylika Mariacka. Oczywiście w tej okolicy znajdziemy także wiele innych, cennych z wielu względów obiektów, jak na przykład ratusz i inne zabytki.

W Gdyni także znajdziemy wiele interesujących miejsc. Godny uwagi jest na pewno miejscowy port, w którym cumuje wiele statków z całego świata przypływających do Gdyni. Na uwagę turystów zasługuje także statek – muzeum: Dar Pomorza. Oczywiście, musimy wybrać się również na przykład do Oceanarium, które pozwoli nam poznać z bliska podwodną florę i faunę. W Sopocie również można miło spędzić czas przechadzając się na miejscowym molo. Tak więc Trójmiasto to idealne miejsce na letni nocleg (poszukaj: ). Przygotowana tu baza noclegowa sprawia, że znajdzie się tutaj miejsce dla każdego turysty. Warto jednak zadbać o wcześniejszą rezerwację i zapewnić sobie jeszcze przed wyjazdem noclegi. Trójmiasto w sezonie przeżywa bowiem prawdziwe turystyczne oblężenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>