Iwonicz-Zdrój to liczne atrakcje. Do kościółka w Klimkówce prowadzi 4,5 kilometrowy, szlak pomarańczowo-biały. Kościółek wybudowany został w latach 60-tych XIX wieku w miejscu, gdzie według legendy rolnik wyorał krzyż, który mieści się w ołtarzu w kościółku. Obok kościółka jest źródełko z wodą uważaną za cudowną, za nim jest kamienna rzeźba św. Jana Nepomucena. Trasa do kościółka wiedzie przez dzielnicę pensjonatową Iwonicza-Zdroju, przez las Piekliska w Dolinę Potoku Flora oraz Potoku Świętokrzyskiego. Z góry roztaczają się widoki na Wzgórza Rymanowskie oraz wieś Klimkówkę. Na Żabią Górę biegnie 2,5 kilometrowy szlak czerwono-biały. Szlak prowadzi przez las iwonicki zboczami góry Przedziwnej na punkt widokowy na skraju lasu. Stamtąd już rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę, Beskid Niski z dominującą górą Cergową, Pogórze Jasielskie, Doły Jasielsko-Sanockie. Następnie ścieżka wiedzie drogą polną pomiędzy uprawnymi polami i dochodzi na szczyt Żabiej Góry z krzyżem. Z góry rozciąga się piękna, rozległa panorama na całą okolicę. Do Bałucianki prowadzi 5 kilometrowy szlak żółto-biały. Prowadzi on przez pokryte pięknym, starym lasem góry nad Iwoniczem, przez tzw. ruskie pola, rozległe łąki, na górę Przymiarki, gdzie są piękne widoki, skąd schodzi zboczami do wsi Bałucianka, dawnej wsi łemkowskiej, aktualnie zamieszkałej przez Polaków. We wsi jest drewniana cerkiew oraz cmentarz połemkowski. Do warzelni soli prowadzi 4 kilometrowy szlak zielono-biały. Prowadzi on doliną potoku Bełkotka do jego źródła. Bełkotka to pomnik przyrody, najstarsze opisane źródło w Iwoniczu z bełkocząca wodą.

Iwonicz-Zdrój oferuje bogatą bazę noclegową []. Przyjeżdżając tutaj, można zatrzymać się w jednym z wielu hoteli, hosteli, pensjonatów czy tez wynająć kwaterę prywatną. Nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tu miejsce do spania, które z pewnością spełni wszystkie jego oczekiwania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>