Urlop jest to okres, w którym planujemy swoje wyjazdy, najlepiej z dala od swojego miejsca zamieszkania na kilka dni, robimy tak ponieważ szukamy odskoczni od swoich codziennych obowiązków i problemów, a jak wiadomo przebywanie w takim miejscu jak nasz dom, może nam cały czas przypominać, że coś musimy zrobić. Dlatego warto jest czasem jechać nawet po sezonie w miejsce, w którym nie znamy nikogo i po prostu robić rzeczy, na które my mamy ochotę. Szukanie miejsca doskonałego, nie zawsze należy do prostych, przede wszystkim możemy zapomnieć o wyjeździe w tereny nadmorskie, zwłaszcza w okresie wakacyjnym gdy pora turystyczna wrze i trwa w najlepsze – spotkamy tutaj mnóstwo turystów i wszędzie duży gwar, a w końcu szukając wyciszenia i ucieczki od problemów życia w mieście, oczekujemy zupełnie czego innego.

Świetnym miejscem, które może spełnić wszystkie nasze wymagania są tereny Mazur, na których zazwyczaj jest trochę turystów, jednak bez dwóch zdań, jest ich o wiele mniej, nawet w wakacje. Jeśli przykładowo wybierzemy takie miasto jak Ełk (noclegi: ) i zaplanujemy swój wyjazd na okres poza sezonem, czyli chociażby na jesieni, spotkamy tutaj właściwie jedynie mieszkańców, a baza noclegowa będzie praktycznie cała dla nas. Dla kogo jest to miejsce i czego możemy szukać poza sezonem? Przede wszystkim raczej już nie popływamy w jeziorze, jednak zawsze możemy wyposażyć łódkę i udać się z samego rana na połów ryb, w ewidentnej ciszy i spokoju. W okolicy znajdziemy mnóstwo zabytków, które warte są odwiedzenia i poznania ich historii, zawsze możemy skorzystać z wycieczek zaplanowanych z osobą oprowadzającą, która doskonale zna nawet anegdoty, które ciężko jest znaleźć w sieci i opowie je bardzo szczegółowo. Doskonałym przykładem mogą okazać się ruiny zamku, który powstał w roku 1406, a ostatnia renowacja miała miejsce jeszcze przed wojną w roku 1888, więc na pewno przez taki okres, dorobił się on ogromu historii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>